Ochrana proti zamrzání potrubí a okapů

Odporové topné kabely i samoregulační topné kabely DEVI najdou uplatnění ve venkovních aplikacích jako jsou ohřev venkovních ploch – ochrana proti sněhu a ledu jako např. Vytápění chodníků, sjezdů do garáží, nakládacích ramp a další. Pro vytápění venkovních ploch se většinou používají topné kabely Devisnow s výkonem 20 – 30 W/m, kdy instalovaný výkon na vytápěné ploše se pohybuje v rozmezí 250 – 300 W/m2. Je důležité aby topné kabely DEVI snow nebyly uloženo moc hluboko (max. 10 cm pod konečným povrchem). Topnými kabely DEVI je možné vytápět betonové plochy, zámkovou dlažbu, žulové kostky, asfalt apod. Insalované topné kabely vyřeší vaše problémy s nesjízdnými vjezdy do garáží, zásobovacích ramp a podobně.

Další velice používanou aplikací je vytápění okapů, svodů a střech, kdy topné kabely DEVIsnow rozpouští sníh a led a udržují vytápěné žlaby průchozí, aniž by zamrzly. Pro vytápění okapů je nutno použít topné kabely se zvýšenou ÚV ochranou s ýkonem 20-30W/m. Dále je možno použít i samoregulační topné kabely DEVI nebo HeatTrace, které mění svůj výkon v závislosti na okolní teplotě (při styku se studenou vodou skokově zvýší svůj výkon). Topné systémy pro rozpouštění sněhu a ledu v okapech ochrání vaše nemovitosti před nákladnými škodami jako např. roztrhané svody, zatékání do objektu apod.

Aby topné systémy s topnými kabely byly funkční a maximálně úsporné, je nutno použít automatickou regulaci Devireg 850, která bude snímat venkovní teplotu a přítomnost sněhu v okapech nebo ny vytápěných plochách. Devireg 850 je možné použít jak pro vytápění okapů i pro vytápění venkovních ploch.Automatická regulace Devireg 850 pohlídá za vás povětrnostní podmínky a včas sepne topné kabely aby okapy nezamrzly.

Ochranu vodovodního potrubí a vodoměrů proti zamrzání zajistíme pomocí samoregulačních inteligentních topných kabelů, které se instalují přímo na potrubí pod tepelnou izolací. Pro vytápění potrubí se používají převážně samoregulační topné kabely s výkonem 10W/m – 23W/m. Tepelná izolace nad samoregulačními topnými kabely je nezbytná. Podle tloušťky tepelné izolace na vytápěném potrubí se stanoví potřebný výkon samoregulačních topných kabelů. Výkon topných kabelů se počítá tak, aby na potrubí ošetřeném topným kabelem byla trvale udržována teplota okolo +10°C. V případě použití odporových topných kabelů je nutné použít pro každou topnou smyčku termostat s teplotním čidlem umístěným pod tepelnou izolací. Samoregulační topné kabely lze v těchto případech regulovat centrálně jedním termostatem.

  

Topné kabely

Tepelná čerpadla a ohřívače vody NIBE Danfoss Devi