Kotvící prvky topných kabelů

Aby topné systémy s topnými kabely správně fungovali, je potřeba topné kabely správně fixovat. Fixace topných kabelů se provádí podle způsobu použití.

Vytápění okapů - topné kabely ve žlabech je potřeba pevně fixovat tak, aby se topné kabely navzájem dedotýkaly ani nekřížily. V klasických půlkukatých žlabech se používají horizontální plastové úchyty, které se dávají po cca 30cm. Ke kotvení topných kabelů do svodů se používá plastový řetěz na který se instalují plastové vertikální úchyty po cca 30 cm. K fixaci topných kabelů v mezistřešních žlabech se používají plastové distanční lišty se speciálními příchytkami podle materiálu krytiny. V případě atypických žlabu je potřeba použít speciální kotvící prvky vyrobené na míru.

Vytápění venkovních ploch, nájezdů, ramp apod. - topné kabely se v případě vytápění ploch fixují na instační pásky Devifast ZnTi, nebo je možné je kotvit pomocí stahovacích pásků přímo na armovací sítě. Fixace topných kabelů musí být dostatečná, aby se zabránil jejich posun při zalévání!

Vytápění potrubí - k fixaci topných kabelů na potrubí se používá samolepící hliníková páska, která kromě uchycení topného kabelu navytápěné potrubí plní i funkci lepšího přenosu tepla z topného kabelu na vytápěné potrubí. Topný kabel se na vytápěné potrubí fixuje v celé délce. V případě plastových trubek se v některých případech doporučuje nalepit hliníkovou pásku i pod topný kabel - určí montážní firma.

Topné kabely

Tepelná čerpadla a ohřívače vody NIBE Danfoss Devi