Regulace pro podlahové vytápění

Aby topné kabely a topné rohože správně fungovali, je nutné je vhodným způsobem ovládat. Na každou aplikaci s topnými kabely je nutné možné regulační jednotku, tak aby podlahové topení splňovalo náročné požadavky zákazníků. Použití regulace s měřením teploty v podlaze je podmínka pro poskytnutí záruky na elektrické podlahové vytápění. Toto platí jak pro topné kabely, tak pro topné rohože.

Regulace pro podlahové topení - Specifikum těchto termostatů je kromě prostorového teplotního čidla hlavně podlahové teplotní čidlo, které snímá teplotu v podlaze a zajišťuje, aby se vytápěná podlaha topným kabelem, nebo topnou rohoží nepřetápěla nad maximální povolenou mez. Maximální teplota vytápěné podlahy závisí na použité krytině a na využití místnosti. Např. v koupelně je možné vytápět podlahu na větší teplotu než v ložnici, nebo v kuchyni. Maximální teplota podlahy vytápěné topným kabelem, nebo topnou rohoží by neměla překročit +28°C (v závislosti na použité krytině)

Devireg 530-532 jedná se o jednoduchý, manuálně ovládaní termostat, který je vybaven hlavním vypínačem, signalizací stavů a kolečkem pro nastavení požadované teploty. Tento typ regulace je vhodný pro lidi, kteří nemají radi složité nastavování. Instalace termostatu Devireg 530 - 532 se provádí do kulaté krabice KU 68.

Devireg TOUCH - jedná se digitální termostat s dotykovou obrazovkou s možností různých nastavení např. funkce dovolená, ochrana proti zamrznutí, dětský zámek. Termostat Devireg TOUCH má inteligentní časovač, který zajistí, že bude mít vytopenou místnost na požadovanou teplotu v čase, který si sami zvolíte. V normálním režimu funguje Devireg TOUCH jako teploměr, ukazuje buď teplotu v podlaze, nebo prostorovou teplotu. Regulátor Devireg TOUCH je možné instalovat do některých typů vícenábných rámečků, např. ABB Future. Je možné si vybrat z několika barev. Devireg TOUCH má od výrobce prodlouženou záruku 60 měsíců.

Devireg SMART - jedná se o jedinečný termostat nové generece, který umožňuje vše co dokáže Devireg TOUCH + něco navíc, Dnešní moderní novostavby vyžadují monitoring a ovládání topení dálkově přes mobilní aplikace (tablet, mobil). Pomocí mobilu si v Devireg SMART jednoduše zjistíte jakou teplotu máte doma, zda termostat topí nebo netopí. Máte možnost plně ovládat topení a využívat spoustu funkcí jako např. zamknutí ovládání (hodí se např. v dětských pokojích), jas displaye, spotřebu topení a spoustu dalších fukcí. Jediné co potřebujete, je aby termostat Devireg SMART byl v dosahu sítě WiFi. Tento typ regulace se hodí pro řízení podlahového vytápění s menším počtem pokojů. Devireg SMART má od výrobce prodlouženou záruku 60 měsíců.

Devilink WiFi - jedná se centrální řídící systém, který se skládá z jedné řídící jednotky CC (dotykové obrazovky), na které si nastavíte pro celý objekt vše co potřebujete a dále máte možnost si vše kontrolovat přes mobilní aplikaci. V každé místnosti je spínací prvek FT, který měří teplotu v podlaze a prvek RS, který měří prostorovou teplotu a předává tuto informaci řídící jednotce. Stejně jako u termostau Devireg SMART můžete plně ovládat topení a využívat spoustu funkcí jako např. zamknutí ovládání (hodí se např. v dětských pokojích), spotřebu topení a spoustu dalších fukcí. Jediné co potřebujete, je aby termostat Devilink WiFi byl v dosahu sítě WiFi. Tento typ regulace se hodí pro větší rodinné domy, nebo objekty s více pokoji, kde potřebuje na dálku ovládat topení.

 

 

Topné kabely

Tepelná čerpadla a ohřívače vody NIBE Danfoss Devi