Napojení topných kabelů a regulace

Standartní napojení do instalační krabice - k napojení topných kabelů do krabic se používají speciální napojovací sady, které se liší podle typu použitého topného kabelu. Napojovací sady obsahují vše potřebné k připojení topného kabelu do krabice a k ukončení topného kabelu na potrubí. K průchodu samoregulačních topných kabelů do instalačních krabic se používají kabelové vývodky se speciální průchodkou podle profilu topného kabelu. Součástí spojovací sady je i nálepka s výstražným nápisem a označním typu topného kabelu. Tento způsob připojovaní samoregulačních topných kabelů je vhodný v prostorách s nebezpečím výbuchu.

 

Srtip Free spojování - jedná se o připojovací box, který snižuje čas instalace připojení topného kabelu k napětí. Samoregulační topný kabel se připojuje bez nutnosti odstranění venkovního pláště. StripFree Unit je určená k připojení napájecího kabelu (el. silový vodič) pro samoregulační topný kabel nebo topný kabel s konstatním výkonem. Strip Free box může být použit i jako T-rozbočovací krabice nebo propojení dvou topných kabelů.

 

Teplem smrštitelném bužírky - tento způsob spojování samoregulačních topných kabelů je vhodný zejména u aplikací ohřevu proti zamrzání, kdy se teplota topných kabelů pohybuje okolo +10°C. Napojovací sada obsahuje teplem smrštitelné bužírky a mačkací dutinky. K tomuto způsobu spojování samoregulačních topných kabelů je nutné použít horkovzdušnou pistoli, proto je tento způsob spojování topných kabelů vyloučen prostorách s nebezpečím výbuchu.

 

Regulace samoregulačních topných kabelů v průmyslu:

  • zajištění teplotní bezpečnosti systému (maximální teplota nepřesáhne stanovenou hodnotu)
  • dodržení provozní teploty potrubí (provozní teploty technologických li­nek)

Pro regulaci samoregulačních topných kabellů v průmyslu používáme především regulační prvky firmy JUMO, která poskytuje řešení pro jakoukoliv možnou aplikaci. Regulační prvky JUMO snímají teplotu potrubí pomocí teplotních čidel. které se volí podle typu aplikace. Teplní čidla regulátorů JUMO je nutno použít podle maximální teploty na potrubí. Průmyslová regulace JUMO umožňuje nastavit mimo jiné tyto základní parametry:

  • minimální možná nastavitelná teplota (°C nebo F)
  • maximální možná nastavitelná teplota (°C nebo F)
  • provozní teplota, která je udržována na vytápěném potrbubí
  • přesnost spínání tzv. Diference
  • zpoždění topného systému při požadavku na sepnutí
  • funkci řízení vytápění nebo chlazenní

    

 

 

 

Topné kabely

Tepelná čerpadla a ohřívače vody NIBE Danfoss Devi