Rychlo nabíjecí DC stanice (stejnosněrným proudem)

Rychlonabíjecí DC stanice Fast Charger INVENTA  jsou vhodné pro čerpací stanice PHM a pod. kde potřebujete rychle dobít elektromobil nebo hybrid a pokračovat dále v jízdě. Tyto rychlonabíjecí stanice se vyznačují vysokou kvalitou a příznivou cenou (dobrý poměr cena/výkon).

Průběh DC dobíjení - z nabíjecí stanice teče do baterie elektromobilu stejnosměrný proud. Nabíječka je mimo elektromobil a tím neomezuje místo a hmotnost elektromobilu. Nabíjecí výkon je mnohem větší, tudíž je nabíjení elektrmobilu znatelně rychlejší. V závislosti na typu nabíječky s ohledem na kapacitu baterií elektromobilu může být čas dobití na nejméně 80% kapacity akumulátoru za cca 8-30 minut.

TIP od expertů - Nabíjení baterie elektrmobilu je prováděno zvýšeným výkonem, což může z dlouhodobého hlediska vést ke nížení životnosti baterie elektromobilu. Pro ušetření nákladů a autobaterie při rychlodobíjení je dopopručeno dobití baterie je pro následující atapu, tzn. např.dojez domů, do práce apod. kde si elektromobil dobijete ze své AC nabíječky. Obecně platí, že za cca 10 min na rychlonabíjecí stanici dobijete baterii elektrmobilu na dojez cca 50 km.

 

Hlavní výhody rychlodobíjecí DC stanice Fast Charger INVENTA

- Modulární zařízení (možno navyšovat výkon po 15 KW

- Základní nabíjecí výkon 60 KW (je možné objednání ve verzi 90KWE-150KW)

- V dodávce rychlonabíjecí stanice INVENTA jsou2 nabíjecí kabely CCS / Chademo, které lze libovolně kombinovat

- Možnost DC nabíjení dvou elektromobilů souběžně

- Rychlonabíječka pro elektromobily Fast Charger INVENTA má přípravu pro pozdější přidání bateriového úložiště.

Základní technické údaje rychlodobíjecí DC stanice Fast Charger INVENTA  (pro 60 KW) - technický list ke stažení ZDE

- MOD 4 rychlodobíjení

- 95,5 % energetická účinnost pro úsporu nákladů

- Vestavěné RFID čtečka pro autorizaci uživatelů

- Robusní provedení, Ochrana proti vniknutí NEMA 3R a IK10

- Plná podpora příkazů OCPP 1.6

- LCD dotykový displej a uživatelsky přívětivé rozhraní

Účtování pomocí OCPP - komunikační protokoly OCPP 1.5 a 1.6 jsou standardizované a umožňují kompatabilitu výrobků s různými výrobci ve stejné síťi. Autorizace karty protokolem a po ukončení nabíjení zápis "CDR" (Charge data record), s dobou nabíjení a odebranou energií. Provozovatel nabíjecí stanice zúčtuje odebranou energii zákazníkem. Je možné odečítat více poskytovatelů "Clearing"

 

 

Fotovoltaika a Elektromobilita

Tepelná čerpadla a ohřívače vody NIBE Danfoss Devi