Nabíjecí AC stanice pro BEV i-CHARGE CION

Nabíjecí AC stanice i-CHARGE CION mají široké uplatnění jak v soukromé, tak v komerční sféře. Jedná se o nabíjecí stanice TYP 2 pro elektromobily nebo hybridy, které jsou vhodné pro všechny elektrmobily dostupné na trhu s nabíjecím výkonem až do 22 KW. Alektromobily skonektorem TYP 1 lze na těchto nabíječkách nabít pomocí kabelového adaptéru. Vhledem k tomu, že tento typ nabíjecích stanic pro BEV má intergovanou monitorovací jednotku unikajícího DC proudu z nabíjecí stanice (RCMU), je možné je jednoduše připojit i do stávajících instalací a zákazník vyhne instalaci drahého chrániče typu B, který je jinak dle normy ČSN u nabíjecích stanic pro elektromobily vyžadován.

Základní technické údaje nabíjecích stanic i-CHARGE CION:

- rozměry -  490mm(V)x 274mm(Š)x180mm (H)

- materiál Plast (polykarbonát) vrchní díl světle šedá, spodní díl tmavě šedá

- Konektory TYP2 kabel  5m (zásuvka) 3,7 - 22 KW

- jištění, napájení při nabíjení do 11 KW přívod kabelem CYKY 5Cx2.5, jištění 3/C16, při nabíjení do 22 KW přívod kabelem CYKY 5Cx6(10), jištění 3/C32. V obou případech postačí předřazenýproudový chránič s reziduálním proudem 30 mA (nabíječka obsahuje detekci residuálních propudů DC 6 mA dle ˇCSN EN 61851)

- výkon nabíjecí stanice BEV 11 -22 KW

- Stupeň ochrany IP 54, IK10 (vhodné pro instalacie do venkovních prostor)

Hmotnost - 4.5 - 6 kg (dle zvoleného typu)

Autorizace / platby (dle zvoleného typu nabíječky) - RFID, QR kód (od CPO) / OCPP 1.5 pomocí GSM / GPRS / 3G sítě

i-CHARGE CION HOME - jedná se o základní typ nabíječky TYP 2 pro elektromobily a hybridy, které jsou určené pro domácí nabíjení v soukromých garážích (bez přístupu cizích osob). U těchto nabíječek nelze monitorovat ani blokovat nabíjení ve smyslu plateb a rozúčtovámi. Nabíjecí stanice je vybavena jasně čitelným RGB LED piktogramem, který zobrazuje aktuální stav nabití autobaterie elektromobilu.

i-CHARGE CION ONLINE MASTER - jedná se o nabíjecí stanici TYP 2 pro BEV (elektromobily) pro použití v bytových domech a na veřejném prostranství apod. kde je nutné zpoplatnění služby za nabití elektromobilu nebo hybridu. Nabíjecí data jsou přenášena pomiocí GSM modulu, který je integrován v nabíječce pomocí OCPP protokolu. Tato nabíječka umožňuje připojit více podřízených nabíjecích stanic, kdy hlavní stanice dynamicky rozděluje celkový nabíjecí výkon mezi ostatní nabíječky , které jsou instalované v systému.

i-CHARGE ONLINE SLAVE - Jedná se o nabíjecí stanici TYP 2, které se instalují v objektech, kde je potřeba více nabíjecích stanic s požadavkem na účtování spotřebované energie při nabíjení BEV více uživateli, např. v bytových domech. V těchto případěch je potřeba uinstalovat jednu řídící nabíjecí stanici pro elektromobil i-CHARGE CION ONLINE MASTER a další stanice jsou podřízené nabíječky i-CHARGE ONLINE SLAVE.

Fotovoltaika a Elektromobilita

Tepelná čerpadla a ohřívače vody NIBE Danfoss Devi