Zelené domy

Tzv. "zelené" domy vyrábějí část spotřebované elektřiny ze slunečního svitu.

Komplexně pojaté řešení fotovoltaické elektrárny s elektrickým podlahovým topením v pasivních novostabách představuje životaschopnou alternativu k jiným ekologicky koncipovaným zdrojům tepla. Po dlouhou dobu byla (a stále ještě je) elektřina jako zdroj tepla všeobecně kritizována, což je z našeho pohledu úsměvné, když vezmeme v úvahu jakou měrou jsou dnes prosazovány elektromobily...

Dnes se ale koncepce komplexního řešení vytápění na bázi elektřiny z našeho pohledu mění ve správné rozhodnutí, které je navíc šetrné k životnímu prostředí. Elektrické podlahové topení a solární energie představují novou "zelenou" alternazivu pro majite domů. Díky nízkým tepelným ztrátám dnešních novostaveb není problém dům vytopit relativně malým výkonem za velice příznivé náklady a navíc komfortně, zvlášť když část elektrické energie si dům umí sám vyrobit fotovoltaickou elektrárnou.

Elektrické podlahové topení představuje velice komfortní zdroj vytápění s přijatelnými provozními náklady a dlouhou životností bez nutnosti provádět na zařízení pravidelné kontroly a revize. Systém elektrického podlahového topení je bezúdržbový a nijak nenarušuje design domu.

Fotovoltaická elektrárna představuje zdroj "levný" elektrické energie, kterou si sami vyrobíte (tu vám nikdo nedzraží). Solární panely mají životnost až 30 let. 

V životě není nic jisté - a totéž platí pro zdroje energie

Dokud však bude slunce svítit, bude solární energie a elektrické podlahové topení představovat dobrou investici. Na rozdíl od energie vyráběné z fosilních paliv lze u tohoto technologického řešení předpokládat nízké náklady na pořízení, nízké provozní náklady a náklady na údržbu systému.

Majitelé domů budou znát svou spotřebu a své náklady. Vyhnou se nepříjemnému překvapení v případě růstu cen energií. Specializovaný elektrikář bude jediný specialista, kterého bude majitel domu v souvislosti s údržbou a servisem systému potřebovat. Toto jsou výhody, které nepomíjejí.

Z našeho pohledu a z našich dlouholetých zkušeností v oblasti instalace elektrického podlahového vytápění je kombinace tohoto způsobu vytápění v kombinaci s fotovoltaickou elektrárnou správná volba zvlášť u novostaveb v pasivním standardu.

 

Fotovoltaika a Elektromobilita

Tepelná čerpadla a ohřívače vody NIBE Danfoss Devi