Ohřev Teplé Užitkové Vody

Tepelná čerpadla TEC TM pro ohřev TUV

Voda ve vnitřní nádrži je ohřívaná pomocí tepelného čerpadla vzduch – voda až do teploty 65°C.

Ohřev teplé užitkové vody s použitím tepelného čerpadla dává smysl čím dál víc. O to víc v případě, že nevlastníte tepelné čerpadlo, které kromě vytápění zajišťuje i ohřev teplné vody. Boilerů s funkcí ohřevu pomocí tepelného čerpadla je na trhu několik. Pro návrh správného boileru s tepelným čerpadlerm je potřeba zohlednit kolik vody za den spotřebujete a na základě toho vám navrhneme to nejlepší řešení.

Produktovou řadu TEC TM tvoří tepelná čerpadla pro přípravu teplé vody s objemem zásobníku 220 nebo 300 litrů. Tepelná čerpadla TEC
TM jsou zařízení určená pro zásobování více odběrných míst s přehlednou a jednoduchou elektronickou regulací s LCD displejem.
Díky speciální technologii je možné nastavení více požadovaných teplot pro různé zdroje elektrické energie (nízká sazba, fotovoltaický systém, atd.)

Hlavní výhody ohřevu vody TUV tepelným čerpadlem:

Ohřev vody s využitím energie ze vzduchu, vysoký topný faktor tepelného čerpadla (COP), ohřev teplé vody tepelným čerpadlem až do 65° C bez potřeby aktivace přídavného topného tělesa, ochrana proti zamrznutí, dlouhá životnost tepelného čerpadla, jednoduchá instalace a ovládání, možnost nadstandardního odběru teplé vody, nízké nároky na prostor ve kterém je boiler s tepelným čerpadlem instalován - minimální objem místnosti instalace jen 13 m3

Boilery s tepelným čerpadlem jsou ideální v kombinaci s elektrickým podlahovým vytápěním a fotovoltaikou.

Boilery s tepelným čerpadlem můžete koupit na našem e-shopu ZDE

 

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla a ohřívače vody NIBE Danfoss Devi